służby i obywatel

służby specjalne i obywatele

Atak na działacza pro-life. Władza i media.

6

Jest 27 czerwca 2020 roku, dzień przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Przed squotem anarchistów, przy Wilczej 30 w Warszawie, parkuje ciężarówka organizacji pro-life. Auto jest oklejone agresywnymi hasłami anty LGBT, porównującymi homoseksualizm do pedofilii. Pojazd przez głośniki nadaje, słyszane na całej ulicy, obraźliwe hasła. Kierowca czeka na reakcję użytkowników squotu.

Van został wyposażony w szereg kamer, obejmujących kąty dookoła pojazdu. Ze squotu przy Wilczej wychodzi kilkanaście osób. Kabinę ciężarówki pro-life opuszcza jej kierowca i jego kolega. Kolega osłania ciężarówkę od frontu, kierowca z prawej strony.

Kolega zaatakowanego działacza pro-life. Żródło Fundacja Pro Tv.
Zaatakowany działacz. Źródło Fundacja Pro Tv.

Nie wiadomo czemu kierowca zostaje sam. Przed kamerami wdaje się w sprzeczkę z działaczami LGBT. Sprzeczka z wyraźnie silniejszym kierowcą, w miarę podchodzenia kolejnych osób, przeradza się w próbę jego pobicia.

Kierowca ciężarówki pro-life przytrzymywany przez Margot. Ujęcie z kamery z przodu pojazdu. Kierowca patrzy na kamerę. Źródło Fundacja Pro Tv.

W czasie gdy jest przytrzymywany przez przebywającą dziś w areszcie Margot, kierowca ciężarówki odwraca się w stronę kamery i na nią patrzy. Wszystko się nagrało. Tego samego dnia pomimo ciszy wyborczej TVP-Info wypuszcza na temat zajścia szereg materiałów. Relacja TVP wpisuje się w rządową kampanię wymierzoną w środowisko LGBT.

Ujęcie prawej strony pojazdu ze statycznej kamery. Relacja TVP.

W pewnym sensie Margot i jej znajomi, zapewne wbrew swojej woli, odegrali rolę w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy.

Ujęcie lewej strony pojazdu ze statycznej kamery. Relacja TVP.

W momencie gdy sytuacja zaczyna wyglądać na nieciekawą, interweniuje trzecia osoba.

Wchodzi kolejna osoba, szara koszula i pomaga napadniętemu. Źródło Fundacja Pro Tv.
Odpycha Margot i jej kolegów. Sprawdza czy wszystko ok. Źródło Fundacja Pro Tv.

Sęk w tym, że ta trzecia osoba kręci się wokół miejsca zdarzenia przynajmniej od 10 minut.

10 minut przed atakiem. Mija ciężarówkę idąc w przeciwną stronę. Źródło Fundacja Pro Tv.
Po 10 minutach pije kawę po drugiej stronie ulicy i obserwuje van. W innym miejscu niż szła. Źródło Fundacja Pro Tv.
W materiałach dostępnych na TVPINFO, zostaje jako jedyna wypikselowana.

Ciekawe, prawda? Oczywiście może to być po prostu kierowca, który utknął w korku za pojazdem pro-life.

Pomimo gotowych materiałów z chuligańskiego ataku, tego dnia dominującym tematem pozwalającym wypełnić ciszę wyborczą, okazuje się areszt dla kierowcy autobusu w Warszawie, który doprowadził do wypadku pod wpływem narkotyków.

Kierowca furgonetki po tym jak zostawiono go w spokoju. Nie odniósł żadnych obrażeń. Źródło Fundacja Pro Tv.

Nie w pełni wykorzystany temat zajścia na Wilczej wraca przed drugą turą wyborów. Doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie TVP. LGBT jest tu tematem dyżurnym.

Wiadomości TVP 29.06.2020
Wiadomości TVP 30.06.2020
Wiadomości TVP 01.07.2020

Chuligański wybryk z Wilczej trafia do głównego wydania Wiadomości czwartego dnia po pierwszej turze wyborów.

Chuligański wybryk z Wilczej trafia do głównego wydania Wiadomości TVP 02.07.2020

Sprawę pobicia zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Prokurator zwraca się do sądu z wnioskiem o areszt dla Margot. Jak informuje prokuratura – podejrzany Michał Sz. – okazując rażące lekceważenie porządku prawnego – dopuścił się gwałtownego zamachu na działacza fundacji poprzez jego wyszarpnięcie z samochodu, a następnie pobicie w miejscu publicznym.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro grzmi – Chuligańska napaść w biały dzień, w centrum Warszawy, wyrzucenie z samochodu, a następnie pobicie bezbronnego człowieka jest aktem bandytyzmu. Nie da się tego usprawiedliwić. Nawet najwyższa temperatura sporów politycznych nie tłumaczy kryminalnych wybryków i przedstawicieli opozycji. Przekroczono granice, które wydawały się nieprzekraczalne. Wydawało się, że wszystkie siły polityczne były zgodne, że nie ma miejsca dla fizycznej przemocy w debacie publicznej. Jednak tę granicę opozycja przekroczyła broniąc bandyty działającego pod flagami LGBT.

Z kolei wiceminister MSWiA i sekretarz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych Maciej Wąsik mówi – Przynależność do żadnej mniejszości czy większości nie może chronić przed odpowiedzialnością karną. Żadna przynależność do żadnej grupy nie może usprawiedliwiać agresji, legitymizować hejtu. Nie może być immunitetu na społeczność LGBT. Pewne osoby które skrywały się za tęczowymi sztandarami oczekiwały immunitetu. Równość widzimy inaczej: to równość wobec prawa niezależnie od poglądów i przekonań.

Ciąg dalszy rozegrał się niedawno. Aresztowanie Margot w czasie manifestacji jej obrońców zakończyło się zamieszkami i zatrzymaniem kolejnych 48 osób. Zostało skrytykowane przez wysokich urzędników Unii Europejskiej.

Co zwraca uwagę? To, że zostało to dobrze zorganizowane. Poza kamerami na pojeździe, miało to miejsce w ciszy wyborczej, dzień przed wyborami prezydenckimi. Na zdjęciach widzimy też nie tylko kierowcę, ale jego kolegę, który został w ciężarówce i trzecią osobę, która interweniowała, gdy sytuacja zaczęła wyglądać nieciekawie, odpychając Margot i jej kolegów.

*Czemu PIS zajęło się tematem LGBT? Z przeprowadzonych w 2019 przez IPSOS badań wynikało, że 82% elektoratu PIS uważało LGBT za groźną ideologię przed którą należy bronić Polski. Wśród wszystkich Polaków podobnie myślało 42% osób. Według badań pracowni Estymator z czerwca 2020 roku, 48% Polaków jest przeciwna legalizacji związków partnerskich tej samej płci a 79% jest przeciw adopcji dzieci przez związki jednopłciowe. Po porażce organizacji wyborów majowych, w czerwcu 2020 roku zaczęła się twarda walka o elektorat. PIS ma doświadczenie w budowaniu elektoratu wokół niechęci do określonych grup. Z powyższych powodów LGBT stało się jednym z głównych wątków kampanii wyborczej Andrzeja Dudy.

User Image

Zbyszek

6 komentarzy

 • Anonim pisze:

  Widziałeś zdjęcia z demonstracji na których widać jak sam Margot wykłóca się z jakimś chłopczyną aż interweniuje ochroniarz z Antify?
  Pewnie nie, ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że strona lewacka to święci nie są? Choćby ta ich miejska gimnastyka z elementami walk ulicznych, sponsorowana przez miasto.

  • Anonim2 pisze:

   Nie chodzi o to kto jest święty a kto nie, tylko o to że władza za nasze pieniądze, w tym tvp za nasz abonament, bawią się w ustawianie takich njusów.

 • Anonim pisze:

  Anonimowy komentarz 🙂 Z pewnością jest całkowicie obiektywny.

 • hołk pisze:

  tu nie ma przypadku w tych atakach na lgbt. Polecam teksty Tomasza Piątka na temat powiązań to doda pikanteri dlaczego co i jak

 • Pawel.M. pisze:

  Sugerujesz, że Margot jest na pensji z PiS i dlatego ten bandycki napad miał miejsce pod koniec kampanii wyborczej?

Skomentuj


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.