ABW_MSWiA

Bloger na Rakowieckiej cz. 2 Nominacja Witek i Kamińskiego

8 sierpnia zakończyłem pierwszą sesję zdjęciową. Byłem w miarę zadowolony z zebranego materiału. Brakowało mi tylko większej ilości zdjęć osób kierujących ABW i MSWiA. Miałem sporo zdjęć budynków i przykładowe zdjęcia aut służbowych. Wystarczy na zilustrowanie wielu artykułów.

Widząc jednak jak pracownicy zareagowali na mój pobyt pod urzędami, wysłałem do ABW mail z loginem i hasłem do dostępnej tylko dla zalogowanych użytkowników strony, na której były wstępne wersje kilku artykułów. Z prośbą o ocenę czy ich treść i zawarte w nich zdjęcia nie budzą jakichś zastrzeżeń. Nie dostałem odpowiedzi. Byłem jednak w stanie sprawdzać kto i kiedy loguje się na stronę. Np. czy korzysta z niej użytkownik utworzony dla ABW. Stało się to źródłem kolejnej obserwacji, może prawdziwego powodu późniejszych wydarzeń.

Zrządzeniem losu 9 sierpnia, dzień po tym jak zakończyłem zdjęcia, na stanowisko Marszałka Sejmu nominowana została dotychczasowa minister MSWiA Pani Elżbieta Witek. Jej miejsce zajął koordynator do spraw służb specjalnych Pan Mariusz Kamiński. Zostały położone podwaliny pod utworzenie superresortu. Ponieważ robiłem zdjęcia tuż przed tą zmianą, to mogłem sfotografować różnych politycznych gości.

Czy ten zbieg okoliczności wzbudził zainteresowanie? Chyba znacie odpowiedź, inaczej bym o tym nie pisał. Dzięki narzędziu do sprawdzania logowań, wiedziałem się, że od momentu wysłania danych dostępowych do 8 sierpnia zalogowano się z konta ABW na stronę dwa razy. A od nominacji Pani Wilczek 9 sierpnia, kilkadziesiąt razy z wielu różnych adresów. Jednym z powodów tej nagłej ciekawości tak wielu pracowników i rozdawania danych dostępowych były pewnie zmiany w resorcie.

ABW nie czeka jednak jak normalny człowiek na „jutrzejszą” gazetę, tudzież na artykuł bloga. Na pewno nie przed wyborami. ABW czyta ją z wyprzedzeniem. Rozbudzona zbiegami okoliczności ciekawość wzięła górę nad zasadami i zdrowym rozsądkiem. Wykonaniem zlecenia miała się zająć grupa porucznika Sielczaka z Departamentu Postępowań Karnych ABW.

*autorem zdjęcia Pani Elżbiety Witek z nagłówka artykułu jest Kancelaria Premiera

Pierwsza część relacji

Trzecia część relacji

Czwarta część relacji

Dodaj komentarz