służby i obywatel

służby specjalne i obywatele

Wyszukiwarka UFG pozwala znaleźć warsztat służb

1

Tym razem używając wyszukiwarki ufg.pl, znajduję spory warsztat używany przez służby mundurowe. Jak działa wyszukiwarka opisuję w serii tekstów. W skrócie, pozwala odróżnić pojazdy służb mundurowych od zwykłych. Te pierwsze nie pojawiają się w zestawieniu rezultatów wyszukiwania. Co ciekawe jest to zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Ktoś tak to wymyślił.

Jakiś czas temu mijałem centralę ABW przy Rakowieckiej. Auto, które akurat wyjechało z terenu okazało się służbowe.

Tego dnia nie przekraczaliśmy 90tki.

Postanowiłem sprawdzić gdzie jedzie nasz pirat drogowy.

Na pewno to coś bardzo pilnego.

W końcu zatrzymał się przy jednej z bocznych uliczek. Kierowca zostawił auto na awaryjnych i wyskoczył coś załatwić. Odjeżdżając zrobiłem zdjęcie i uznałem, że w przyszłości sprawdzę duży warsztat VCentrum, obok którego zaparkował.

Przyjechałem tam kilka dni później. Miejsce ma otwarty charakter. Można wjechać na parking, współdzielony z jedną czy dwiema innymi firmami. Szkoda, że moje auto mało pasuje marką do tego miejsca. Postanowiłem przez kwadrans poobserwować kto wjeżdża na teren.

Po chwili minęło mnie służbowe Audi.

Zaparkowało przed warsztatem.

Zacząłem się zastanawiać. Może to przypadek. Jedno Audi to mało.

Wysiadłem z samochodu i szybko, w deszczu, przeszedłem wzdłuż zaparkowanych aut. Na końcu stały kolejne interesujące mnie pojazdy. Limuzyny Audi i Volkswagena. Okazało się, że też są zarejestrowane na służby mundurowe. To chyba wystarczy. Czas zmykać i nie wzbudzać podejrzeń. Poza tym zwykle mam tylko chwilę przed pracą.

VCentrum przy ulicy Garażowej to warsztat, który specjalizuje się w drogich zachodnich autach. Najwyraźniej korzystają z niego też służby mundurowe, które preferują konkretne reprezentacyjne marki. Przeznaczone dla kadry. Sama możliwość łatwego rozpoznania aut służb jest czymś co nie powinno mieć miejsca. W takich limuzynach można pewnie usłyszeć różne ciekawe rzeczy, a jak widać poruszanie się po parkingu nie nastręcza większych problemów. Zapewne nie jest to jedyne takie miejsce w mieście.

Wydruk z zapytań ze strony UFG dla omawianych pojazdów.
User Image

Zbyszek

1 Komentarz

  • bazar pisze:

    Podobno kilka lat temu ABW i ówczesny BOR serwisował auta w Vcentrum przy Powsińskiej. To ta sama firma.

Skomentuj


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.